Jazdy doszkalające

Jazdy doszkalające to oferta kierowana do osób, które chcą lepiej przygotować się do egzaminu państwowego lub kierowców posiadających już prawo jazdy ale dbających o swoje bezpieczeństwo, chcących poprawić swoją technikę jazdy i panowanie nad pojazdem w różnych sytuacjach.

Jazdy doszkalające – dla kogo?


Przeznaczone są dla wszystkich, którzy nie czują się pewnie za kierownicą, chcą poprawić swoją technikę oraz nauczyć się panować nad samochodem w czasie trudnych sytuacji na drodze. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które do tej pory jeździły tylko wiosną i latem, a chcą się przygotować na śnieg czy lód. Mogą z nich skorzystać również ci, którzy mają już prawo jazdy, ale dawno nie prowadzili samochodu i boją się usiąść za kółkiem. Jazdy doszkalające polecane się również dla kursantów przed egzaminem państwowym, chcącym ulepszyć swoje umiejętności.

Doskonalenie jazdy – Kraków zaprasza

W naszym mieście panuje duży ruch, a poruszanie się jest często utrudnione z powodu remontów czy utrudnień na drodze. Ćwiczenie umiejętności w Krakowie jest bardzo przydatne, ponieważ umożliwia przyszłym kierowcom poznanie sytuacji, jakie mogą się zdarzyć na drodze, uczy ich prawidłowo reagować na drogowe utrudnienia. Lekcje doszkalające pozwolą utrwalić lub przypomnieć sobie nabytą wiedzę teoretyczną i sprawdzić, jak wygląda w praktyce.

Rodzaje jazd

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, dla których liczba wyjeżdżonych na kursie godzin jest zbyt mała. Dodatkowe lekcje pomogą również lepiej przygotować się do egzaminu praktycznego. Doskonalenie jazdy oznacza, że kursanci ćwiczą wszystkie potrzebne na drodze umiejętności i manewry, duży nacisk kładziony jest na elementy, które często sprawiają problemy. Najczęściej są to manewry:

 • parkowania w rzeczywistych warunkach
 • ruszania na wzniesieniu
 • poruszaniu się na skrzyżowaniach i rondach
 • płynnego poruszania się po Krakowie, również w godzinach szczytu komunikacyjnego
 • płynnego i bezpiecznego poruszania się na najczęściej wybieranych trasach (praca, dom, market)

Jeżeli z jazd doszkalających korzystają osoby, które posiadają prawo jazdy, ale chcą przypomnieć sobie obowiązujące zasady i poprawić umiejętność, to plan kursu dostosowany jest do ich potrzeb. Kursanci mogą poprosić o poćwiczenie manewrów, z którymi mają największy problem, mogą również uczyć się jeździć po najbardziej problemowych trasach. Z oferty korzystają również osoby, które przeprowadziły się do Krakowa i nie mają doświadczenia w poruszaniu się po ulicach dużych miast. Mogą poznać obszary, które są trudne z punktu widzenia kierowcy, nauczyć się parkować w ciasnych uliczkach oraz włączać do ulicznego ruchu. Nasze jazdy doszkalające przeznaczone są dla osób, które posiadają prawo kat. B lub w najbliższym czasie zdają egzamin. Dbając o zadowolenie i komfort klientów, proponujemy zajęcia w godzinach od 7 do 22, a w weekendy od 7 do 17.

Ceny


 kat. B
kursanci OSK JANTAR INNI uwagi
1 godz. jazdy 80 zł 85zł minimum 2 godziny
10 godz. pakiet 750 zł 800 zł płatność za całość przed jazdami
automat
1 godz. jazdy 80 zł 85 zł minimum 2 godziny
10 godz. pakiet 750 zł 800 zł płatność za całość przed jazdami

 

kat. A, A2, A1
od poniedziałku do niedzieli
1 godz. jazdy 100zł
10 godz. pakiet 950zł płatnośc za całość przed jazdami

 

Uwaga! Osoby kupujące pakiet 10 godzin jazd doszkalających nabywają prawo uczestniczenia w zajęciach teoretycznych bez dodatkowych opłat.

 

Regulamin odwołań ustalonych jazd:

 1.  zmiany terminu umówionych jazd można dokonać najpóźniej 48 godzin przed jazdą

 2.  brak odwołania w wymaganym terminie lub nieprzybycie na umówioną jazdę powoduje naliczenie dodatkowych kosztów /1 godz.-35 zł

 3.  ustalenie nowego terminu po uregulowaniu kosztów za nieodwołane jazdy

*dotyczy jazd z kursów podstawowych oraz jazd doszkalających

 

 


Kiedy warto skorzystać z dodatkowych jazd?

Powinien z nich skorzystać każdy, kto nie czuje się pewnie za kierownicą. Lekcje są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają wprawy w prowadzeniu samochodu, a wyjazd na ulicę napawa je lękiem. Dodatkowe godziny umożliwią nabranie wprawy, oswojenie się z autem i z nieoczekiwanymi sytuacjami. Pozwolą też wyeliminować złe nawyki, które czasami skutecznie przeszkadzają w bezpiecznej jeździe. Doświadczony instruktor wskaże popełniane błędy i podpowie, co robić, aby ich unikać. Dzięki dodatkowym wyjeżdżonym godzinom można nabyć nowe umiejętności, poczuć się pewnie i nauczyć reagować w każdej sytuacji.

Masz prawo jazdy kat. B od trzech lat? Możesz jeździć motocyklem o poj. do 125 cm3 i mocy nie przekraczającej 11 KW.

Oferta specjalna doskonalenia jazdy


Dla zainteresowanych przygotowaliśmy specjalną ofertę:

 • 1 h jazdy – 100 zł
 • 6 h – pakiet – 91,66 zł /h (550 zł)
 • 10 h – pakiet – 85 zł /h (850 zł)

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma przygotowanie z zakresu:

 • obsługi motocykla
 • omówienie zasad bezpieczeństwa i ewentualnych zagrożeń
 • jazda na placu z naciskiem na technikę prowadzenia motocykla
 • jazda w ruchu miejskim

Plac do szkoleń motocyklistów znajduje się przy ul. Karola Łowińskiego 2 wjazd od ul. Nowolipki.

Ośrodek doskonalenia techniki jazdy

doskonalenie jazdy

Doskonal z nami bezpieczną jazdę na motocyklu i samochodem.